Pozvánka na Konferenci dobré praxe – rovné příležitosti 2022 na téma „Krize“ v různých rovinách

Rádi bychom Vás pozvali na online Konferenci dobré praxe – rovné příležitosti 2022, která se koná ve čtvrtek 3.11.2022. Téma letošní konference je KRIZE v různých rovinách lidského bytí.

Co dělat, když je žák v krizi? Nebo když je v krizi celá třída? Co teprve když krizí procházím já jako učitel? Jak mám v takových situacích se žákem/ žáky ve škole jednat a komunikovat?

Spektrum událostí a krizí, které naší společnost v současné době obklopují a ovlivňují, má nepopiratelný vliv na naše duševní zdraví, zejména pak na zdraví dětí a dospívajících. Tento fakt přirozeně přináší velké nároky na pedagogické pracovníky, jejich odolnost, empatii, komunikační dovednosti a dovednosti spojené s řešením problémů.

V rámci obsahu konference jsme se zaměřili na 3 oblasti související s tématy, která děti a dospívající intenzivně obklopují, a to sice sexualitusmrt a truchlení a potom obecně téma duševního zdraví. Všechna témata budou diskutována v kontextu školního prostředí. Tématy vás provede spousta zajímavých hostů, kteří mají v daných oblastech v návaznosti na školní prostředí nemalé zkušenosti.

více informací, včetně přesného programu a přihlášení, naleznete zde –

KONFERENCE | Krajské centrum vzdělávání a Jazyková škola (infokariera.cz)