Vzdělávání učitelů

 


UPOZORNĚNÍ – MÍSTO KONÁNÍ VZDĚLÁVACÍCH PROGRAMŮ KCVJŠ

Vzhledem k probíhající rekonstrukci budovy Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy v sadech 5. května 42 v Plzni, prosíme všechny účastníky, kteří se přihlásili na vzdělávací program, aby pečlivě četli informace na pozvánkách týkající se místa konání. Nejčastější lokalitou konání vzdělávacích programů je budova Info kariéry v Tylově ulici č. 33 v Plzni. Ve 2. pololetí školního roku bude budova stále uzavřena a její znovuotevření se plánuje na září 2023, kdy by měl být provoz znovu obnoven.


POZVÁNKA NA CHROMEBOOK ROADSHOW PRO UČITELE

Rádi byste si naživo otestovali školní chromebooky a vyzkoušeli si, jak skvěle fungují ve výuce? Potřebujete poradit s výběrem chromebooků pro učitele nebo žáky? Chcete zjistit jaké novinky a zajímavosti Google přináší v oblasti školství?  Přijeďte na chromebook roadshow do Plzně 28. 2. 2023.

Co se na roadshow dozvíte?
Představíme nejnovější školní chromebooky a tablety, ukážeme, jak s chromebooky učit, vyzkoušíte, jak skvěle na chromeboocích funguje česká výuková aplikace Vividbooks, objevíte novinky ze světa Google, domluvíte si bezplatnou zápůjčku chromebooků pro vaši školu.

Konání akce: 28. 2. 2023 / 13:00 - 17:00 / Plzeň (přesná lokalita bude upřesněna), akce je ZDARMA

Registrovat se můžete zde: https://forms.office.com/r/Pwa66HAphX

Akci zajišťuje společnost Edugo solutions s.r.o. ve spolupráci s Krajským centrem vzdělávání v Plzni. Kapacita účastní-ků je omezena.


PROBLEMATIKA DEZINFORMACÍ, FAKE NEWS a MEDIÁLNÍ GRAMOTNOSTI

Rádi bychom vás pozvali na zajímavý webinář na téma dezinformace v mediálním prostředí, fake news, sociální sítě a mediální gramotnost ve školách.

Tyto témata vnímáme jako velmi aktuální a důležitá v rámci osvěty mezi učiteli a žáky ve školách. Pokud vás tato problematika zajímá a chcete více porozumět, dnes čím dál více chaotickému světu informací, přihlaste se na tento odpolední webinář, kterým vás provede lektorka z organizace Zvolsi.info, sdružující partu mladých lidí, kteří bojují s dezinformacemi a dalšími nástrahami mediálního světa a sociálních sítí, a rádi šíří osvětu nejen ve školním prostředí.

Více informací najdete v popisu této vzdělávací akce


NÁVŠTĚVA SPOLEČNOSTI MICROSOFT PRAHA

Chtěli byste si prohlédnout pracoviště Microsoftu v Praze a seznámit se s tím, jak pobočka funguje a proč Microsoft patří mezi nejlepší zaměstnavatele? Pohovořit se zaměstnanci na nejrůznější témata týkající se vzdělávání, o novinkách služeb Microsoft 365? 

Prohlídka je naplánována na 7. 3. 2023 od 10:30 a je ZDARMA

Registrovat se můžete zde: https://forms.office.com/r/PSC3NQga5m


VÝSTUPY PROJEKTU ROZVOJE DIGITÁLNÍCH KOMPETENCÍ UČITELŮ A NÁSLEDNÝ KONTINUÁLNÍ ROZVOJ VE ŠKOLÁCH


Krajské centrum vzdělávání v říjnu 2022 ukončilo dvouletý projekt zaměřený na rozvoj digitálních kompetencí SŠ učitelů, jehož cílem byla analýza, následná podpora a rozvoj využívání digitálních kompetencí učitelů v pedagogickém procesu a integrace digitálních technologií do chodu školy. Do projektu bylo zapojeno 12 středních škol Plzeňského kraje, které se aktivně podílely na tvorbě vzdělávacích programů a jejich pilotnímu ověření. Celkem bylo realizováno 167 školení ve kterých bylo úspěšně proškoleno 237 učitelů za účasti 27 lektorůmentorů. Koncept vzdělávání byl založen na standardu DigCompEdu, který zachycuje specifické schopnosti učitelů v oblasti využívání digitálních technologií. Více informací najdete na oficiálním webu projektu www.digitalnikompetence.cz

Na základě zkušeností a výstupů z projektu s cílem podpořit a udržet rozvoj digitálních kompetencí pedagogů ve školách, vám Krajské centrum vzdělávání v Plzni nabízí metodickou i lektorskou pomoc v této problematice. Více o podpoře najdete na www.kcvjs.cz/digitalnikompetence